Франція передасть Україні 155-мм САУ CEASAR

295
CEASAR

Президент Франції Емануель Макрон заявив, що його країна передає Україні 155-мм колісні самохідні артилерійські установки CEASAR.

Макрон поінформував, що постачає Україні різноманітну зброю “від Міланів (ПТРК Milan) до Цезарів” і планує надалі це робити.

Неназваний представник Єлисейського палацу поінформував журналістів Ouest France, що 40 українських артилеристів вже 23 квітня розпочнуть навчання у Франції.

САУ CEASAR – французька колісна 155 мм самохідна гармата розробки GIAT Industries. Серійно виробляється з 2007 року. В армію Франції було поставлено 72 одиниці.

Довжина ствола – 52 калібри. Возимий боєзапас – 18 снарядів. Скорострільність – 6 пострілів за хвилину. “Цезар” здатний використовувати всю номенклатуру натівських 155-мм артснарядів.

В якості шасі САУ для французької армії використовується Renault Sherpa 5 6×6.

Цікаво, що ця САУ обрана армією Чехії для переходу на калібр 155 мм, попри те, що вона має власного виробника, що пропонує колісну САУ DITA (варіант чеської САУ Dana).

Також про намір передати Україні 155 мм гармати та боєприпаси до них вже заявили США, Велика Британія, Канада, Нідерланди та Німеччина.

5/5 (2)
Віртуальні нагороди учасників Алеї Зірок

Меценатська нагорода на Алеї Зірок

Ви можете подарувати Меценатську нагороду (одну чи декілька), яка з відповідними цифрами з'явиться на сторінці учасника творчого конкурсу, а кошти працюватимуть на просування талановитої людини (колективу).
Хто вже отримав меценатську нагороду?


Запрошуємо усіх небайдужих читачів долучитися до допомоги дітям України, зокрема юним талантам, а також сприяти інформуванню світу про події в Україні ↓ ДОКЛАДНІШЕ
Також цікаво:

Творчі конкурси для дітей і дорослих

Міжнародні конкурси - Алея Зірок України Зіркові сторінки талантів в Star Hub Journal Курс підвищення кваліфікації Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ