Вражати цілі на далекій відстані Україні допоможуть США

542
ATACMS

Сполучені штати Америки працюють над тим, щоб забезпечити Україні можливості вражати цілі ворога на далекій відстані.

Про це міністр оборони США Ллойд Остін заявив під час спільного брифінгу з міністром оборони Канади 28 квітня 2022.

За словами Остіна, українська сторона переконана, що саме можливість вражати противника на великій глибині буде ключової на наступному етапі війни з Росією.

“Це те, на що вони (Україна – ред.) надсилають запит. Вони вірять, що здатність наносити враження на великій відстані буде ключовою. Ми намагаємося надати їм цю можливість настільки швидко, наскільки можемо“, – сказав міністр оборони США.

Міністр оборони США не уточнив, які системи маються на увазі.

Станом на тепер найбільш далекобійною зброєю в арсеналі ЗСУ для бойових дій на суходолі є тактичні ракетні комплекси “Точка-У” та створений на базі радянської РСЗВ “Смерч” ракетний комплекс “Вільха”.

Однак, максимальна дальність нанесення вогневого ураження за допомогою цих систем 120 кілометрів. Що теоретично дає лише обмежені можливості вражати об’єкти військової інфраструктури ворога на території Росії чи окупованого Криму.

Україна може бути зацікавлена у низці американських озброєнь, які можуть дозволити вражати цілі на значно більшій відстані. Зокрема у оперативно-тактичних ракетних комплексах MGM-140 ATACMS. Різні ракети цього комплексу мають дальність ураження від 165 до 300 км.

Пуск ракет ATACMS може бути здійснений з адаптованих пускових установок реактивних систем залпового вогню M142 HIMARS (одна ракета) та M270 MLRS (дві ракети).

5/5 (3)
Віртуальні нагороди учасників Алеї Зірок

Меценатська нагорода на Алеї Зірок

Ви можете подарувати Меценатську нагороду (одну чи декілька), яка з відповідними цифрами з'явиться на сторінці учасника творчого конкурсу, а кошти працюватимуть на просування талановитої людини (колективу).
Хто вже отримав меценатську нагороду?


Запрошуємо усіх небайдужих читачів долучитися до допомоги дітям України, зокрема юним талантам, а також сприяти інформуванню світу про події в Україні ↓ ДОКЛАДНІШЕ
Також цікаво:

Творчі конкурси для дітей і дорослих

Міжнародні конкурси - Алея Зірок України Зіркові сторінки талантів в Star Hub Journal Курс підвищення кваліфікації Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ