Китайський стартап Betavolt представив першу у світі мініатюрну ядерну батарейку розміром 15×15×5 мм, яка містить радіоактивний ізотоп нікель-63 і здатна працювати упродовж 50 років без необхідності підзарядки.
Розробники стверджують, що така батарейка абсолютно безпечна, зовсім не має зовнішнього випромінювання, а після періоду розпаду ізотоп нікелю перетворюється на стабільний і нерадіоактивний ізотоп міді, що не становить загрози для навколишнього середовища.
Потужність даної ядерної батареї Betavolt становить 100 мікроват, а напруга – 3 Вольта. До 2025 року компанія планує довести потужність до 1 Ватта. Розробку можна буде використовувати у мобільних телефонах, в роботах, дронах, будь-якому устаткуванні зі штучним інтелектом, медичних пристроях, датчиках тощо.
Батарейка не спалахне і не вибухне навіть за сильного впливу, як обіцяє компанія, а діапазон її робочих температур коливається в межах від -60 до 120°C. Ядерна батарея вже проходить випробування і незабаром буде готова до серійного виробництва та використання у комерційних продуктах.
Ви можете подарувати Меценатську нагороду (одну чи декілька), яка з відповідними цифрами з'явиться на сторінці учасника творчого конкурсу, а кошти працюватимуть на просування талановитої людини (колективу).
Хто вже отримав меценатську нагороду?
Творчі конкурси для дітей і дорослих